Slovník pojmů

Gelová podprsenka
Gelové podprsenky představují velmi oblíbený druh prádla. Push-up podprsenka s gelovými vložkami své majitelce vykouzlí krásný a sexy dekolt. Vyjímatelné gelové vložky slouží nejenom ke zvětšení poprsí, ale také k dotvarování a zaoblení ňader.

Samolepící podprsenka
Neviditelná samolepící podprsenka drží poprsí u sebe a vytvoří atraktivní dekolt. Hodí se pod oblečení, které nemá ramínka nebo je specifické vykrojenými zády. Podprsenka diskrétně semkne ňadra k sobě, a přesto nebude vidět pod oblečením.

Podprsenka balconette
Prsa působí podepřeným dojmem a prádlo se hodí pro všechny velikosti i tvary poprsí. Typická jsou ramínka umístěná na samém okraji podprsenky. Košíčky působí zarovnaným dojmem a vypadají, že jsou nízké. Jedná se ovšem o optický klam. Ramínka bývají odepínatelná, takže balconette využijete i pod šaty nebo top bez ramínek.

Podprsenka bandeau

Pod označením bandeau se skrývá velmi pohodlná podprsenka, kterou využijete pod oblečení bez ramínek nebo pod průhledné svršky. Jedná se o pás, který ňadra jednoduše obemkne. Jelikož nefunguje příliš podpůrně, je vhodný především pro ženy s menším poprsím.

Bikinové kalhotky
Tyto sexy kalhotky ležérně spadají na boky a přední díl mají ostřeji vykrojený. Po stranách často naleznete ozdobné tkaničky nebo zipy. Bikinové kalhotky lichotí především ženám s drobnější postavou a zadečkem.

Kostice do podprsenky
Kostice tvoří pevnou část, která je všitá do spodní části podprsenky. Dříve se vyráběly z velrybích kostí, dnes známe kostice kovové, popřípadě plastové. Jejich hlavním účelem je vytvarovat podprsenku.

Bralette
Krajková příjemná podprsenka s měkkými košíčky bez podšívky prsa podpírá zlehka. Představuje proto velmi pohodlný kousek třeba i na spaní. Ozdobná bralette podprsenka může nahradit klidně celý vršek oblečení.

Push-up kalhotky
Po vzoru Kim Kardashian letí oblé tvary. Push-up kalhotky mají za úkol zvětšit a nadzvednout zadeček tak, aby vypadal větší a měl hezčí a zaoblenější tvar. Bezešvé push-up kalhotky navíc snadno diskrétně skryjete pod oblečením.

Dekolt / dekoltáž
Dekolt přitahuje bez debat pozornost. Představte si ho jako vertikální žlábek, který se vytváří mezi dámskými prsy. Tato linka vznikne stlačením ňader k sobě. Půvabnějšímu dekoltu lze pomoci push-up podprsenkou, která prsa nadzvedne, vyplní spodní část a stlačí je k sobě.

Vycpávky do podprsenky
Polštářkové výplně se vkládají do košíčku podprsenky a jejich úkolem je zaoblit tvar poprsí a zároveň ho podepřít a opticky zvětšit. Molitan a gel jsou nejčastějšími materiály, ze kterých se vycpávky vyrábějí. Vyjímatelné vycpávky existují dokonce i do horního dílu plavek.

Podprsenka za krk
Jedná se o druh podprsenky, který se využívá pod šaty nebo top s vázáním za krk. Ramínka klasicky neobepínají ramena, ale zapínají se právě za krkem. Z většiny těchto podprsenek se dají ramínka odepnout úplně, takže prádlo následně poslouží i pod šaty, overal nebo top bez ramínek.